Загальна інформація

Робота в гуртожитках студмістечка СумДУ спрямована на своєчасне поселення та виселення студентів, забезпечення контролю й порядку в гуртожитках, покращення житлово-побутових умов проживання студентів, організацію дозвілля студентів, котрі проживають у гуртожитках.

Заступник директора з АГЧ – Стонт Сергій Миколайович

Адміністратор гуртожитку №1 – Тітаренко Вікторія Олександрівна

Старший адміністратор гуртожитку №2 – Забуга Валентина Григорівна

Старший адміністратор гуртожитку №3 – Шапошнікова Валентина Геннадіївна

Адміністратор гуртожитку №4 – Мавланова Ольга Василівна

Адміністратор гуртожитку №5 – Тицька Надія Іванівна

Начальник відділу по роботі зі студентською молоддю в гуртожитках (ВРГ) - Вернидуб Оксана Миколаївна

Поселення до гуртожитків

Гуртожитки студмістечка СумДУ мають зручне розташування. Так, гуртожиток №1 знаходиться поряд із навчальними корпусами університету. У ньому проживають усі сімейні студенти, аспіранти та лікарі-інтерни. Студенти-одинаки проживають у гуртожитках №2 та №3, котрі розташовані на мальовничих берегах озера Чеха. Гуртожитки №4 та №5 знаходяться поряд із Медичним інститутом СумдУ біля лісу та річки.

Правом на проживання на сесійний період у гуртожитках СумДУ користуються також студенти заочної та дистанційної форм навчання. Університет радо приймає гостей нашого університету - учасників конференцій, олімпіад, спортивних змагань, ігор КВН тощо. В обов’язковому порядку житло надається й абітурієнтам, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання.

Згідно з «Положенням про студентський гуртожиток» обов’язково забезпечуються житлом студенти-першокурсники, студенти Шосткинського і Конотопського інститутів, а також студенти пільгових категорій. Студенти старших курсів поселяються згідно з рейтингом на поселення.

Загальна кількість проживаючих студентів становить 1532 осіб, з них близько 700 студентів - іноземці.

Рейтинг на поселення до гуртожитку

Поселення студентів проводиться згідно з рейтингом.

Щорічно до 15 травня складаються списки студентів на поселення. Вони затверджуються заступниками деканів факультетів, головами студентських рад факультетів, ВРГ і надаються для ознайомлення студентам. Таким чином, до кінця навчального року кожний студент має інформацію щодо свого положення в рейтингу на поселення й вірогідності отримання місця в гуртожитку на наступний навчальний рік.

Особливості проживання у гуртожитках

У гуртожитку діє пропускна система, цілодобово працюють охоронці, співробітники ВРГ перебувають у гуртожитку з 8-00 до 23-00. Ці заходи запобігають проникненню сторонніх осіб до гуртожитку.

На початку навчального року у всіх гуртожитках проходять зустрічі студентів із заступниками деканів факультетів по роботі у гуртожитках, з адміністраторами гуртожитків, співробітниками ВРГ, головами студрад гуртожитків із метою ознайомлення студентів з їхніми правами та обов'язками, з правилами техніки безпеки, правилами поведінки в гуртожитку та організації змістовного дозвілля студентів у позанавчальний час.

У вересні проводяться вибори студентських рад факультетів та гуртожитків. Щотижня проводяться засідання студентських рад гуртожитків, де розглядаються питання побуту, дозвілля студентів тощо. Систематично проводяться рейди-перевірки санітарного стану кімнат і місць спільного користування, а також дотримання студентами гігієнічних норм. На екран чистоти виставляються оцінки, на основі яких проводиться конкурс на кращу кімнату гуртожитку і кращий гуртожиток.

ВРГ тісно співпрацює зі студентським самоврядуванням у гуртожитках. Усі студенти поселяються тільки зі згоди представників студради. Випадки порушень студентами правил проживання в гуртожитку розглядаються в присутності представників студпрофкому, студради гуртожитку та студради студмістечка.

Умови проживання іноземних громадян

Іноземні студенти, які навчаються в СумДУ, проживають в гуртожитках №3, №4, №5. Усі бажаючі студенти забезпечені кімнатами з комфортними умовами проживання, твердим та м’яким інвентарем. З іноземними громадянами працюють досвідчений психолог та високопрофесійні фахівці, які допомагають адаптуватися до умов проживання в Україні, в гуртожитках зокрема. Враховуючи те, що в гуртожитках СумДУ проживають представники близько 70 національностей, університет популяризує доброзичливе ставлення до людей різних націй та віросповідань, повагу до їх традицій і звичаїв.

Заходи, що проводяться у гуртожитку

З метою організації змістовного дозвілля студентів, які мешкають у гуртожитках, проводиться цілий ряд спортивно-масових, культурно-масових та виховних заходів. Цікаво проходять інтелектуальні ігри між збірними командами гуртожитків, святкові дискотеки до Нового року, 8 Березня, Дня студента, "Свято осені" тощо. Переможці нагороджуються почесними грамотами та цінними подарунками. Упродовж року проводяться лекції на теми: "Правові аспекти студентського життя", "Профілактика злочинності, алкоголізму та насильства серед молоді" та інші, зустрічі студентів із психологами, санологами, юристами, медиками.

Спільно з представниками адміністрації університету 1-2 рази на рік організовуються «круглі столи», де розглядаються різноманітні й актуальні питання щодо проживання студентів у гуртожитках. Активними організаторами вищезазначених заходів є студентські ради гуртожитків.